the first

06. 05. 2015 | † 08. 06. 2016 | kód autora: sim

Tak jo, první článek. Je tu bohužel jedna komplikace - nemám pocit, že bych měl o čem psát. Naskýtá se otázka, proč se teda vlastně snažím něco napsat. No, když nad tím tak přemýšlím, ke svojí existenci také nenacházím dostatečné důvody a přesto existuji, tak si asi nebudu lámat hlavu nad smyslem všech věcí co dělám. No a koneckonců nemusím psát o sobě a můžu sdílet spoustu věcí, které by tu byly i beze mě.

Začneme třeba hudbou. Jeden z mých nej interpretů je John Frusciante. Část jeho tvorby má depresivní či nihilistický nádech, je to dáno taky tím, že si prožil pár temnějších let na drogách, ale má i spousu docela pozitivních songů. Zajímavé, že kapela, se kterou spojil velkou část života (mj. velmi slavná, nebudu prozrazovat, najděte si sami) je stylově úplně někde jinde - ale patří též k mým oblíbeným.

Pár ukázek: https://soundcloud.com/recordcollectionmusic/john-frusciante-the-will-to, https://www.youtube.com/watch?v=2DMhQj17614, https://vimeo.com/2579381

Co takhle nějaká kniha? Z nedávné doby je to Bod zlomu od Malcolma Gladwella. Je to jedna z těch knížek, která se vám čtivou formou snaží ukázat, že některé věci fungují jinak než byste čekali - tato konkrétně v oblasti sociologie a zabývá se tím, jaké předpoklady vedou k tomu, že určité věci na lidi/společnost "fungují" - ať už se jedná o prodejnost nějakého výrobku, boj proti zločinu nebo třeba vzdělávací programy.

Je libo poezii? Tak třeba Sonet 66 od Shakespeara. Zajímavé kolika způsoby se dá takový sonet přeložit. Dá se samozřejmě i zhudebnit.

Mohl bych se podělit o nějaké pěkné místo ve virtuálním světě. Tak mě napadá Jamendo. Je to hudební portál s hudbou, která je volně k poslechu i stažení. Je pravda, že tam člověk nenajde známe interprety, kteří většinou nevydávají svá díla pod otevřenou licencí, ale pokud chvíli hledá, tak něco svého určitě najde.

Přidávám Citát:

"Dokonalosti není dosaženo tehdy, když už není co přidat, ale tehdy, když už nemůžete nic odebrat."

A od koho? Inu, od toho samého autora, který v jedné své knize napsal, že to co je skutečně důležité, je očím neviditelné. Tak snad už víte.

Dobrou noc, dobré ráno.


Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.